site creator

Aknaklaas

KASUTAMISE PIIRKOND: Akende klaasimine, vitraažid, rõdu uksed, valgustid, soojakud, kasvuhooned ja muud läbipaistvad piiratud konstruktsioonid. Elamuhooned ja tööstushooned. Kvaliteetsed klaaslehed on läbipaistvad ja värvitud, ei mingeid vikerkaare ja matt plekke. Pesematuid kattusid ja teisi leostumise jälgi pinnal. Lubatud on rohekad ja sinakad varjundid aga tingimusel, et nad ei vähenda läbipaistvuse koefitsenti. Tavalisel akende klaasimisel kasutatakse lehti paksusega 3-4mm. Suurte akende puhul aga ei sobi, nad ei talu suurt tuulekoormust. Sellistel juhtudel tuleb paigaldada palju paksem klaas – 6 või isegi 10mm. Märkuseks, mida kõrgemal asetseb suur aken, seda paksem peab olema klaas ja klaasi pindala peab olema väiksem. 

Aknaklaas

Armeeritud klaas

KASUTAMISE PIIRKOND: Akende klaasimine, valgustid, piirded erinevates tööstus ja eluhoonetes ning rõdupiirded. Armeeritud aknaid tehakse nii: tootmise ajal paigaldatakse klaaslehe keskele metallvõrk ruudulise mustriga. Võrk on keevitatud terastraadist ning kõrgkvaliteedilist klaasi kaetakse veel omakorda kaitsva alumiinium kattega. Metallvõrgu poole paksus on kas 12.5 või 25mm. Võrk peab katma tervet klaasi ja olema pinnalt mitte vähem kui 1.5mm kõrgusel. Selle tulemusena tekib valgust läbipaistav materjal, omades kõrgendatud ohutust ja tulekindlust. Võrgu olemasolu ei luba kildudel laiali lennata näiteks kui klaasi peaks tabama pall või kivi. 

Armeeritud klaas

Mustriline klaas.

KASUTAMISE PIIRKOND: Akende ja uste avade klaasimine, elamu ja tööstushoonete piirded. Ei sobi kasutamiseks tolmustes ja tahmastes kohtades. Mustriga klaas omab kas ühel või mõlemil poolel eristuvat reljeefset korduvat joonist, on olemas nii värvitu kui ka värviline. Värvilist pinnast saadakse klaasi massvärvimise teel või ühele värvitu poolele kantakse oksiinometall katet. See on dekoratiivne materjal. Nii välis kui ka sise vitraažid, erkaanid, piirded fuajees, vestibüülides ning saalikohvikutes tulevad mustriga klaasist välja suurepärased. Reljeefse liini sügavus on alates 0.5 kuni 1.55mm. Mustriga klaas peab läbilaskma ja helendama valgust.

Lamineeritud klaas

Karastatud klaas

KASUTAMISE PIIRKOND: Akende, uste, rõdude klaasimine. Rõdude ning treppide piiramine ning samuti lamineeritud klaasi tootmisel. Karastatud klaasi toodetakse poleerimata klaaslehtedest spetsiaalsetel masinatel. Vajadusel tehakse klaasile eelnevalt vajalikud väljalõiked, avad, töödeldakse servasid sest valmis kujul karastatud klaasi ei tohi lõigata, puurida ega töödelda mõnel muul mehaanilisel viisil. Klaasi karastamine meenutab veidikene metalli karastamist. Alguses klaasi kuumutatakse pehmeks minemiseni ja seejärel kiiresti jahutatakse maha surveõhuga. Jahtumisel kõvaneb klaasi pealmised kihid, selle tulemusena tõmbuvad sisemised kihid kokku. Need tõmbumised annavadki klaasile mehaanilise kerguse ja termokindluse. Karastatud klaasi vastupidavus paindumisele ja löögijõule on 5-6 korda suurem kui tavalisel klaasil, selle juures on ka tema soojustergur kõrgem. Karastatud klaasi purunemise tagajärjel lendab klaas väikesteks teravateks kildudeks. Karastatud klaasi haavatavad punktid on tema ääred. Konstruktsiooni monteerimisel on äärmisel vajalik hoida tema otsi löökide, kriimude ja teiste kahjustuste eest.

Lamineeritud klaas

Lamineeritud klaas

KASUTAMISE PIIRKOND: On soovitatav kasutada murdvaraste, kuulide, tulekahju ning müra eest. Inimeste kaitsmiseks traumade eest ning heli isoleerimise aknapakettidel. Mitmekihiline või lamineeritud klaas koosneb kahest või enamast kihist, kokkuliimitud lindi või lamineeritud vedeliku abil. Kihid võivad olla : ühest või mitmes tüübist klaasist, sirged või painutatud kooskõlas antud vormiga ( vorm antakse enne liimimist). Lamineerimise protsess on keeruline, tehakse automatiseeritud konveieril mitme etapiga. Viimane etapp viiakse läbi autoklaavis, soojuse ja rõhu koosmõjul. Lamineerimine ei suurenda mehaanilist kergust, küll teeb teda ohutumaks – purunemisel ei lenda killud laiali aga jäävad rippuma elastsel lindil. Peale selle, sellised klaasid (terved, otseloomulikult) kaitsevad hästi UV valguse eest.

Lamineeritud klaas